Oprema za finske ali suhe savne
Grelne peči za savne
Na tržišču lahko najdemo peči različnih velikosti, moči, oblik, virov energije, znamk in cenovnih razredov.
Finske peči oz. peči za finske ali suhe savne so namenjene segrevanju zraka v prostoru savne. Običajno so te na voljo od 3 kW, (te se uporabljajo za najmanjše savne), pa vse tja do 24 kW moči. Slednje so namenjene predvsem velikim javnim savnam. Tudi oblike so lahko bodisi običajne ali pa moderne pokončne z vidnim kamenjem na celotnemu prednjemu delu peči. Največ se uporabljajo električne, možna pa je dobava tudi peči na drva.
Bio ali zeliščne peči – te peči se od navadne razlikujejo po tem, da imajo vgrajen poseben parni uparjalnik, ki omogoča dodajanje vlage v zrak, kot tudi aromaterapijo. Običajno lahko preklapljamo med dvema načinoma delovanja (navadna finska ali zeliščna). Pri tej vrsti grelnih peči za suhe savne je izbira nekoliko manjša kot pri navadnih pečeh.
Ampak vseeno nam ponuja dovolj možnosti izbire, da izmed ponujenih različic najdemo ustrezno peč za svojo savno.
- Peč pri suhih savnah (finska in bio-zeliščna) je vedno vgrajena v notranjosti savne.
- Krmiljenje oz. upravljanje s pečjo je lahko notranje (torej na sami peči), ali pa zunanje (na kontrolni enoti). To je odvisno predvsem od samega modela peči.
- Pri Infra savnah so IR grelci razporejeni po stenah savne, kontrolna enota pa je praviloma na zunanji strani savne.
Poglejte si cenik grelnih peči za savne v spletni trgovini
Čebri in zajemalke za savno
Čeber ali škaf za vodo. Uporabljamo ga v finskih savnah, kjer razgrete kamne na peči polivamo z vodo, da s tem pridobimo nekoliko vlage v prostor. Tradicionalno so ti čebri izdelani iz lesa, saj les najlepše sovpada z okolico v suhih savnah. Obstajajo tudi čebri iz Inox nerjaveče kovine ali bakra. Ti so bolj trendovski in primerni za moderne oblike savn. Prodajajo se tudi v različnih barvah, velikostih in oblikah, pri nekaterih modelih je v čebru dodaten plastičen vložek, ki podaljša življenjsko dobo posode.
Zajemalka za vodo služi polivanju vode po kamnih v finski savni. Izbirate lahko med različnimi vrstami lesenih zajemalk, kot tudi lesenimi v kombinaciji z Inox-om.
Poglejte si cenik zajemalk za savne v spletni trgovini
Termometri/higrometri
Termometri in higrometri so nepogrešljiv del vsake savne, saj lahko preko njih najenostavneje nadziramo vlago in temperaturo v savni. Na voljo so različni modeli, velikosti, vrste lesa za okvirje, itd.
Poglejte si cenik termometrov za savne v spletni trgovini
Peščene ure
Peščena ura se v savnah uporablja za časovni nadzor nad savnanjem. Je optimalna rešitev za kontrolo časa v suhih savnah, saj vanje običajno vstopamo brez oblek, nakita in ostalih predmetov. Služi pa lahko tudi kot modni dodatek kabini savne.
Poglejte si cenik peščenih ur za savne v spletni trgovini
Luči za savne
Poznanih je precej različnih načinov osvetlitve savne.
Lahko je to le klasična luč, ki je največkrat skrita za lesenim okvirjem ali običajna kovinska svetilka s posebnim steklom, ki je odporno na visoke temperature v savni.
Zelo priljubljene so različne oblike in vrste solnih lučk, ki poleg oddajanja prijetne svetlobe, v prostor savne sproščajo tudi negativno nabite ione, ki so nujno potrebni za življenje.
Solne lučke za savne
Dodatno se v savno lahko namesti Kromoterapija - terapija s pomočjo barv, ki v prostoru ustvarijo barvno svetlobo in tako savni dodajo povsem novo vrednost. Sedaj, ko običajne žarnice postopoma umikajo iz prodaje, se luči za namen kromoterapije izdelujejo iz led luči. V zadnjem času vse bolj priljubljena pa je oprema savne z zvezdnatim nebom. To vključuje najmanj 100 mini led luči - nameščenih na stropu savne, ki spreminjajo barve in tako ponujajo različne barvne učinke in kombinacije v prostoru savne.
Nov trend, ki se na tržišču šele dobro uveljavlja so tudi solne panelne plošče. Te so sestavljene iz solnih kristalov/kamnov, na zadnji strani pa so nameščene luči, ki s svetlobo med solnimi kristali prodirajo v savno in poleg specifične svetlobe v prostor sproščajo tudi negativne ione.
Vse naštete možnosti so tudi del naše ponudbe.
Poglejte si cenik za solne lučke v spletni trgovini
Arome in dišave za savno
V savnah si z aromami in dišavami ustvarjamo aromaterapijo.
Aromaterapijo lahko ustvarimo na več načinov. Z uporabo in namestitvijo bio-zeliščne peči, vlažilnikom ali izparilnikom za dišave, napravo za doziranje dišav, s polivanjem odišavljene vode po razgretih kamnih, pri turških savnah pa tudi na povsem naravne načine (npr. seneni drobir, ipd.)
Poglejte si cenik za arome za savne v spletni trgovini
Vlažilnik in izparilnik za vodo ter dišave v finski savni
Če imamo v domači savni navadno finsko peč, vseeno pa bi si kdaj zaželeli aromaterapije ali pa le nekoliko več vlage v savni, imamo možnost namestitve keramične posode za vodo in eterična olja. V tej posodi, ki jo namestimo nad finsko peč, je voda, v katero po želji dodajamo dišave. Te, preko razgretih kamnov na peči, hlapijo in izparevajo v prostor in tako povečujejo vlago ali celo odišavijo prostor.
Poglejte si cenik vlažilnikov zraka za savne v spletni trgovini
Naprava za doziranje dišav v suhi savni
V klasični finski savni si lahko zamislimo tudi aromaterapijo s pomočjo dozirne naprave, ki avtomatsko dodaja arome v prostor. Naprava ima opcijo doziranja do štirih različnih dišav in je še posebej primerna za savne v javni uporabi. Na voljo je več cenovnih razredov teh naprav, boljše med njimi so dokaj drage in predvsem namenjene za javno rabo.
Naprava za doziranje dišav v infra savni
V infra savni si lahko ustvarimo aromaterapijo s pomočjo dozirne naprave, ki avtomatsko dodaja arome v prostor. Naprava je nameščena na zunanji strani savne, lahko tudi v prostoru poleg nje, možna pa je tudi vgradnja v omarico, tako da enote niti ne vidimo. Preko posebne cevi, ki je napeljana v kabino savne, lahko v prostor dodajamo arome po želji in okusu. Intervali dodajanja dišav pa so popolnoma nastavljivi in prilagojeni uporabniku. Naprava je še posebej primerna v javnih savnah.
Kamenje za peči
Kamenje za peči v savnah, ima vlogo posrednika toplote med grelcem in ozračjem. To je nameščeno nad in med grelci vsake peči v finski savni. Med savnanjem lahko polivamo pregrete kamne z vodo in tako v zrak sprostimo nekaj pare, kar nam nudi prijetno in sproščujoče vzdušje. Nikoli ne uporabljamo peči brez kamnov, saj to lahko povzroči požar. Priporočamo uporabo kamenja, ki ga je priporočal proizvajalec peči. Na voljo imamo nekaj različnih kakovostnih razredov kamenja, pri katerih je razlika v življenjski dobi.
Pri domači uporabi savne, priporočamo menjavo kamenja vsake dve leti, pri savnah v javni rabi pa na vsake 6 mesecev.
Leseni vzglavniki za savne
So namenjeni podpori glave in vratu v suhih savnah. Izdelani so iz mehkih vrst lesa, da je občutek ob ležanju na njih še prijetnejši.
Leseni obešalniki
So namenjeni obešanju oblek, brisač ali kopalnih plaščev pred vstopom v savno. Nameščeni so na zunanji strani savne, da se lahko slečemo tik preden vstopimo v savno. Zaradi svojih zanimivih oblik lahko služijo tudi kot lepotni dodatek vaši savni.
Kape, trakovi in preveze
Za ljudi, katerih določeni deli telesa so preveč občutljivi na vročino, obstajajo primerni izdelki, s katerimi se pred neposredno vročino delno zaščitimo. To so: kape za glavo, trakovi za ušesa in preveze za oči. Na voljo so modeli iz različnih materialov (lan, bombaž, volna).
Poglejte tudi cenik dodatnih možnosti in cenik izdelkov za wellness v spletni trgovini, kliknite tukaj.